Maja Giętkowska – pomysłodawczyni i kuratorka 1. edycji festiwalu ŚwiatoPogląd, koordynator projektów edukacyjnych w firmie Eduexpert, nauczycielka języka angielskiego, podróżniczka. Odbycie licznych podróży oraz praca w biurze turystycznym pozwoliła na zdobycie doświadczenia w zakresie różnego sposobu poznawania świata. Od 5 lat współtworzy projekt Youplantravel, który propaguje podróże na własną rękę, tworząc przewodniki, relacjonując podróże, a także organizując spotkania o tematyce: podróżniczej, kulturowej i językowej. Pomysłodawczyni oraz współorganizatorka spotkań podróżniczych „Świat po mojemu”. Absolwentka studiów podyplomowych z Zarządzania Instytucjami Kultury. Prowadząca warsztaty podróżniczo-kulturowe. Biegle posługuje się językiem angielskim, a także hiszpańskim i francuskim w stopniu podstawowym.

Łukasz Ignasiński – twórca i kurator 1. edycji festiwalu ŚwiatoPogląd, aktor Teatru im. Wilama Horzycy, animator kultury, pedagog – na UMK oraz w VIII LO w Toruniu, absolwent studiów podyplomowych, z Zarządzania Instytucjami Kultury, podróżnik, wielokrotny stypendysta m.in. Prezydenta Miasta Torunia i Prezydenta Bydgoszczy. Prowadzący warsztaty teatralne i kulturowe. Biegle mówi po angielsku i hiszpańsku.

Justyna Kłosińska – specjalistka ds. promocji i kultury. W projekcie ŚwiatoPogląd – koordynatorka wolontariatu. Od lat związana ze studenckim Radiem Sfera. W sezonie 2017-2018 koordynatorka Działu Promocji Teatru im. Wilama Horzycy. Od 2017 roku prowadzi Slamy Poetyckie w Klubie Od Nowa. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem konkursu “Potyczki wierszowane” na Zamku w Golubiu- Dobrzyniu. Zajmowała się również promowaniem kultury, teatru i poezji oraz prowadzeniem warsztatów dla młodzieży.

Oleksandr Dudiak – dziennikarz, grafik, animator, pedagog, student Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współorganizator festiwali rozrywkowo-charytatywnych. Znawca kultury Ukrainy, biegle posługuje się językiem angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

Ada Sanger – studentka kognitywistyki na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych UMK w Toruniu. Gdzie to możliwe – łączy naukę i sztukę. Obserwuje i zatrzymuje świat w obiektywie. Twórczyni fotorelacji z Festiwali Prapremier w Bydgoszczy i projektu „Młody Teatr” w Toruniu. Współpracuje w zakresie promocji i komunikacji z Teatrem Horzycy w Toruniu i City Hotelem w Bydgoszczy.