Важливу роль у процесі акліматизації та інтеграції дітей та молоді з міграційним досвідом фахівці відводять міжкультурним майстер-класам. В цій сфері ми працюємо багато років та помічаємо дефіцит заходів, пов’язаних з міграцією та міжкультурною обізнаністю. У своїй роботі ми використовуємо мову театру як канал комунікації. Заняття дозволяють активно брати участь і спільно створювати простір художнього вираження. Ми обмінюємося досвідом, здобутим у результаті різних способів пізнання світу, і зміцнюємо почуття впливовості в молодих людей. Як простір для спілкування, прийняття, толерантності та самовираження, театр є чудовою платформою для емоційного розвитку.

Зважаючи на різні потреби та спосіб роботи, ми підготували майстер-класи для чотирьох вікових груп:

·   I-III класів;

·   IV-VI класів;

·   VI-VIII класів;

·   учнів середніх шкіл.

Тривалість занять – 2 години академічні

Мінімальна група учасників – 10 осіб

Підсумком міжкультурних театральних майстер-класів стане створення двомовних сценаріїв занять для кожної вікової групи.

Термін проведення майстер-класів:

Січень – червень 2023 року

Учасники:

Учасниками майстер-класів будуть 300 учнів із родин мігрантів та поляків.

Місця проведення:

Заняття орієнтовані на шкільні світлиці при організації Caritas

Ведучі майстер-класів:

МОНІКА ТОМЧИК:
Випускниця Дитячої та Молодіжної Театральної Режисури в Академії театрального мистецтва у Вроцлаві, Академії Альтернативного Театру, напрямку «Спеціальна педагогіка» Університету Лодзі, дипломована вчителька, терапевтка SI (сенсорної інтеграції), викладачка Імпровізації Танця, Символізму Тіла та Експериментального Театру Танця. У своїй роботі вона використовує, серед іншого: театральну педагогіку, метод творчого танцю, заснований на теорії руху Лабана, метод Життя/ Мистецький процес Анни Гальпрін, драматургію, соматичне виховання на основі методу Фельденкрайза.У своїх проектах Моніка створює простори для креативної діяльності та творчого розвитку, фокусується на побудові відносин із майбутнім глядачем, залучаючи його через майстер-класи між іншим до будови тканини видовища. Здобула сертифікат «Вчитель Новатор» в Лодзькому Центрі Вдосконалення Вчителів і Практичного Навчання. Багато років як актриса співпрацює з театром «Логос» у Лодзі. Режисує та грає в експериментальних виставах незалежного театрального колективу Portiernia Sztuki. Працювала в Студії Творчого Глядача в Театрі Ляльок Арлекін у Лодзі. На даний момент працює театральним педагогом в Театрі Мініатюра в Гданську.

ЛУКАШ ІГНАСІНСЬКИЙ:
Актор, режисер, вчитель, мандрівник, аніматор культури. Випускник Академії Театрального Мистецтва у Кракові, стипендіат Institut del Teatre у Барселоні. Співпрацював з театрами: Польським у Бидгощі, Сучасним у Щецині та Новим у Варшаві. З початку професійної кар’єри штатний актор Театру ім. Віляма Гожиці в Торуні. Організатор та ведучий майстер-класів для дітей, молоді та дорослих з різних видів театральних практик, серед інших на Факультеті Культурології Університету Миколая Коперника в Торуні, в Вищій Банківській Школі в Торуні або в рамках програми Літо в театрі. Під час подорожей, наприклад, до Перу, Індії, Мексики, М’янми, Камбоджі, Чилі, Індонезії, Туреччини чи на Кубу, Лукаш спостерігає за поведінкою, традиціями та ритуалами, які допомагають йому створювати нові контексти та методи порозуміння з іншими людьми у своїй творчій роботі.

Реєстрація:

Катажина Цибульська, Caritas Гданської архідієцезії
E-mail: kcybulska@caritas.gda.pl
Тел.: +48 534 234 911

Pliki do pobrania: