Martyna Nełka

Z wykształcenia filolog rosyjski, zawodowo zajmuje się negocjacjami, każdą wolną chwilę poświęca na podróże – najlepiej na Wschód i w starym stylu, w przedziale pociągu z dobrą książką w plecaku. Jej życiowy cel to przekraczać granice, również te w głowie, a w najbliższym czasie odwiedzić wszystkie kraje byłego ZSRR, a przy okazji dobrze się przy tym najeść. 😉

Łukasz Piotrowski

Zawodowo lektor języka rosyjskiego. Pasjonat kolejnictwa, podróży bliższych i dalszych oraz poradzieckiego Wschodu. Już kilkanaście lat przekracza wschodnią granicę by poznawać nową kulturę, spotykać ciekawych ludzi i odwiedzać miejsca, w których nie ma jeszcze komercji, oficjalnych cenników i tłumu turystów. Zaczął od Obwodu Kaliningradzkiego na I roku studiów. Spędził tydzień w Kolei Transsyberyjskiej docierając do samego Władywostoku.

Wspólnie przemierzyli Kaukaz, Pamir, Tien-Szan, środkowoazjatyckie stepy i pustynie. Pływali po Bajkale, Ładodze i Onedze. Zawsze próbują – wyłącznie – miejscowej kuchni i napojów, nawet tych najbardziej nietypowych i wyskokowych.