W ramach projektu pt. „Kronika zapowiedzianych powieści” autorstwa Łukasza Ignasińsiego, na antenie Polskiego Radia PiK fragmenty dzieł cenionych pisarzy: Carlosa Fuentesa z Meksyku, Mario Vargasa Llosy z Peru, Gabriela Garcii Marqueza z Kolumbii, Isabel Allende z Chile.

Przybliżając autorów i ich literaturę poznawać będziemy także miejsca, które opisują i w których tworzyli. Fragmenty wybranych powieści, w adaptacji i przedstawionych głosem Łukasza Ignasińskiego, okraszone są tutaj nagranymi on-line wywiadami z przyjaciółmi autora projektu: artystami i nauczycielami akademickimi z Chile, Peru i Meksyku i Kolumbii, którzy opowiadają o znaczeniu jakie ma dla nich literatura wyżej wymienionych pisarzy oraz przedstawią bliżej miejsca, gdzie rodziły się ich dzieła.

Założona formuła prezentacji prozy latynoskiej poszerza kontekst kulturowy i nadaje opowieściom lokalnego, osobliwego kolorytu. W czasie kiedy swobodne podróżowanie przestało być możliwe, Łukasz Ignasiński przybliża atmosferę i energię odległych miejsc, a literatura latynoamerykańska zanurzona w nurcie realizmu magicznego może pozwolić inaczej postrzegać trudne konsekwencje obecnej rzeczywistości.

Proza latynoska w ramach projektu pt. „Kronika zapowiedzianych powieści” na antenie Polskiego Radia PiK.Projekt realizowany w ramach programu „Kultura w sieci” – stypendium finansowane przez MKiDN.