Alfama to najstarsza dzielnica Lizbony ze wspaniałym labiryntem wąskich uliczek, które prowadzą od ujścia Tagu pod górę do zamku. W tej wyjątkowej części miasta znajdują się jedne z najważniejszych zabytków -Katedra Sé, Lizboński Zamek Świętego Jerzego czy Panteon Narodowy.

IMG_20160624_214106

imagine 5

Jednak, aby poczuć klimat okolicy warto „pobłądzić” stromymi uliczkami i zajrzeć do lokalnych knajpek, napić się zielonego wina słuchając w tle muzyki fado. Kawiarnię, którą trzeba odwiedzić jest Cafe do Electrico. Jest to miejsce, gdzie kręcono film „Imagine” (o filmie) w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego. Znajduje się ona na skrzyżowaniu Rua do Salvador i Rua das Escola Geralis. Tuż przy niej przejeżdża najbardziej popularny tramwaj linii 28 (więcej czytaj tutaj ).

imagine 7

Właścicielka miejsca zawsze poznaje Polaków i zanim zapyta co chcą zamówić chce wiedzieć czy oglądali Imagine. Następnie dumnie pokazuje ścianę pełną zdjęć i pocztówek nadesłanych z Polski oraz prosi o kolejne.

imagine 1

imagine 2

imagine 3

Lokal nie jest duży, ale od początku jest sympatycznie, bo to ludzie tworzą świetną atmosferę. Najlepiej przyjść tu na śniadanie- tosty i pyszną kawę. Będąc w Lizbonie koniecznie wpadnijcie !

IMG_20160630_001334