Warsztaty z ekologicznego podróżowania realizowane przez podróżnika Roberta Maciąga odbędą się 1 października (sobota) w godzinach 15.00 – 16.30. Wstęp wolny, obowiązują zapisy!

Zapisy: https://forms.gle/Pz21kW5b7yC6j1DEA

Czy wiesz, że Twoje podróże mają realny wpływ na ekologię i życie ludzi w odwiedzanym przez Ciebie miejscu? Czy da się podróżować ekologicznie? 

Jest wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby przyczynić się do przeciwdziałania negatywnym skutkom masowej turystyki, np.:

  • podróżować rowerem, zbiorowym środkiem transportu, lub wybierać bezpośrednie loty, 
  • podróżować do mniej popularnych regionów i promować lokalną kulturę (przeciwdziałanie overturism),
  • ograniczyć ilość potencjalnych śmieci (używać opakowań wielokrotnego użytku),
  • kupować oryginalne pamiątki (made in China mówimy nie),
  • wybierać noclegi przyjazne środowisku.

Jak włączyć eko-myślenie i przygotować się do takiej podróży? O wszystkim opowie Robb Maciąg – autor Podręcznika Podróży Rowerowych.

Robert Robb Maciąg – urodzony w 1974 roku wrocławianin, który podróżuje i pisze od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje, jak sam twierdzi, naiwną ideę, że „świat jest pełen dobrych ludzi”. Jest pasjonatem podróży, fotografem z zamiłowania, pedagogiem, pisarzem i (czasami) dziennikarzem. Robert Robb Maciąg to wciąż jedyny laureat dwóch Travelerów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku). Do tej pory ukazało się siedem książek jego autorstwa – w tym “Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę” i “Tysiąc szklanek herbaty. Opowieści rowerowe z jedwabnego szlaku”. Jego najnowsza książka to „Wielka ucieczka Wawelskiego Smoka” – podróżnicza bajka dla dzieci, w której zaczytują się też dorośli.

Więcej informacji na Facebooku: https://fb.me/e/2PEMF3CDR

Biorąc udział w wydarzeniu akceptujesz Regulamin i RODO Dworu Artusa.

Regulamin: https://artus.torun.pl/regulamin/

RODO: https://artus.torun.pl/polityka-prywatnosci/

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.