Niezależnie od tego jak długo zamierzacie wypoczywać na greckiej Corfu na szczycie listy z pewnością powinien znaleźć się rejs na sąsiednie wyspy – Paxos i Antipaxos.

Rejsy są bardzo popularne dlatego po dotarciu do portu w Kerkirze (stolicy Corfu) z pewnością traficie na szereg ofert. Obserwujcie grupy turystów – jeśli prowadzeni są przez charyzmatycznego przewodnika, możecie przy okazji dowiedzieć się ciekawostek, których nie znajdziecie
w przewodniku.

Jeśli wolicie zaplanować wyprawę wcześniej – zapytajcie o oferty w lokalnych biurach.

Wybierając się na Corfu w sezonie, niezależnie od pory dnia– nie oczekujcie mniejszego tłoku. Niemniej jednak, niezależnie od warunków z pewnością nie będziecie żałować tej decyzji!

Desktop (2) logo 2

Widoki są cudowne a każda z wysepek ma całkowicie odmienny klimat dlatego warto je zobaczyć i się o tym przekonać. Ponadto rejs wybrzeżem Corfu dostarczy wam wielu atrakcji, m.in. skok do wody bezpośrednio z pokładu, podziwianie wybrzeża wyspy w trakcie zachodu słońca, wpłynięcie do grot czy bitwa na balony z członkami innych pokładów.

Corfu

Jeśli jesteście wielbicielami słońca, będziecie mieli okazję skorzystać ze słonecznej kąpieli. Pamiętajcie jednak, że w granicach południa jest ono bardzo intensywne dlatego radzimy się odpowiednio przygotować. Nakrycie głowy obowiązkowe 

Dodatkowo – jeśli planujecie wykorzystać czas w pełni na zwiedzanie, przygotujcie posiłek. Pamiętajmy, że Paxos i Antipaxos żyją głównie z turystów dlatego nie spodziewajcie się niskich cen.

image009 logo

Rejs na Paxos i Antipaxos to doskonała okazja do podziwiania z bliska klifów Corfu.

image011 logo

image013 logo

Ruiny fortecy o zachodzie słońca dadzą pole do popisu każdemu fotografowi.

image015 logo

Po powrocie z rejsu zapewniam, że nie będziecie żałowali ani wydanych pieniędzy ani czasu poświęconego na wyprawę.

JG