gość panelu: Rumunia

Jest absolwentem archeologii na Uniwersytecie Wrocławskim i podyplomowych studiów wschodnich na Uniwersytecie Warszawskim.
Na co dzień mieszka we Wrocławiu, gdzie związany jest z lokalnym oddziałem TVP. Regularnie publikuje artykuły historyczne i analityczne dotyczące Rumunii i Mołdawii.
Od 2016 roku prowadzi portal www.wRumunii.pl. Zainteresowanie tym krajem wzięło się z przypadku – pierwsza podróż była kilkumiesięcznym wyjazdem, który zaowocował napisaniem przewodnika dla wydawnictwa Pascal. Od tego czasu regularnie, nawet kilka razy do roku jeździ do Rumunii.

„Kilka krajów w jednym – zwiedzanie dla każdego”. Rumunia nie jest krajem jednorodnym. Jego poszczególne terytoria przez wieki znajdowały się pod różnymi wpływami – widać tam pozostałości panowania Turków czy Węgrów. Różnice są zauważalne zarówno w architekturze, kulturze, ale też charakterze ludności. Rumunia jest też krajem zróżnicowanym pod względem warunków geograficznych. Znajdziemy tu zarówno wysokie góry, jak i ciepłe morze. Każdy, bez względu na oczekiwania, zakocha się w tym miejscu.