Опитування проведене Фондом You Plan Culture в рамках проекту «Давайте познайоМИмося», що фінансується Ісландією, Ліхтенштейном та Норвегією за рахунок грантів ЄЕЗ та Норвезьких грантів у рамках програми «Активні громадяни» – Регіональний Фонд

Першим із заходів у рамках проекту «Давайте познайоМИмося» було проведення опитування серед людей, які емігрували до Польщі. Таким чином ми дізналися про їхні потреби та повсякденне життя іноземців, які вирішили жити в нашій країні. Помічаємо, що для багатьох із них Польща є не лише місцем тимчасового притулку чи короткострокової зупинки підчас подорожі, але стає новим домом на багато років.

В опитуванні взяли участь 64 людини. Завдяки перекладу українською та англійською ми охопили іммігрантів з 5 континентів і 28 країн, серед яких найчисельнішою національністю виявилася українська (25 осіб). Понад 70% опитаних були жінки. Найбільшу групу респондентів – понад 42% – становлять особи молодого працездатного віку. Найбільше опитуваних проживає в Труймісті (25 осіб). Найбільшу групу серед респондентів – близько 31% – становлять люди, які перебувають у Польщі рік. ** Серед людей, які перебувають у нашій країні від півроку до року, були лише громадяни України та Білорусі. Респонденти зазначили, що почуваються в Польщі цілком безпечно.** Більше половини опитуваних зазначили, що хочуть залишитися в Польщі. Люди, які задекларували, що не хочуть залишатися в Польщі, оцінюють свій рівень інтеграції з поляками як низький. Респонденти зазначили, що зустрічаються з добрим ставленням зі сторони поляків. Поганий сприйняття опитуваних – це відповіді людей з Філіппін та Індії. Ми також запитали про культурні заходи – чи пристосовані вони до потреб культури респондента (переклади). Серед тих, хто зазначив так – більшість осіб з України.