Slam Babel to było dla nas niezwykłe, nowe doświadczenie. Był to nasz pierwszy slam, jaki zrobiliśmy w fundacji, ale także pierwszy toruński slam prowadzony w dwóch językach. Z racji sytuacji pandemicznej był to również pierwszy OdNowowy slam online na Zoomie i co najważniejsze pierwszy slam ogólnopolski – który stał się slamem międzynarodowym!

Wiele emocji, wiele stresów i jeszcze więcej satysfakcji z całego przebiegu! Ponad trzy godziny rozmów (w różnych językach), tematów trudnych, szczerej i prawdziwie wartościowej poezji, wirtualnych uśmiechów, braw a czasem wzruszeń. 20 poetek i poetów dzieliło się z nami swoimi przemyśleniami, szóstka z nich trafiła do półfinału, trójka walczyła w finale. Publiczność dopingowała i głosowała na zoomie oraz obserwowała na Facebook’u. Przenieśliśmy atmosferę slamowego, klubowego spotkania w przestrzeń Internetu.

Wielkie dzięki wszystkim, którzy tamtego wieczoru połączyli się z nami online i wspierali poetów, a także wszystkim występującym – za Wasz czas, cierpliwość i niesamowity talent, którym zechcieliście się z nami podzielić. Brawa i gratulacje dla Teodora – zwycięzcy całego slamu. Mamy nadzieję, że ten slam to początek pięknej przygody Fundacji You Plan Culture z poezją, i ze nasz Babel będzie trwać. „Wybudowaliśmy Wieżę, a wierzchołek poezji sięgał aż do nieba…”


Fotorelacja:

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele-Funduszu Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.