Gruzja po mojemu to warsztaty kulinarne online dla Polaków i obcokrajowców podczas których dosłownie i w przenośni poznacie Gruzję od kuchni.

Kuchnia gruzińska jest w Polsce coraz bardziej popularna. Nie tylko dlatego, że może konkurować z najlepszymi kuchniami świata, ale także za sprawą obecności coraz większej liczby Gruzinek i Gruzinów. Znamy już chaczapuri, chinkali, tolmę czy lobiani albo chociaż gruziński chlebek, ale czy potrafimy odtworzyć te dania po wyjściu z restauracji? 

Jeżeli chcecie poznać gruzińskie “sekretne receptury”, a przy okazji posłuchać o tradycji, kulturze i zwyczajach gruzińskich, zapiszcie się na warsztaty! Zapraszamy Was na pierwsze spotkanie z cyklu Świat po mojemu.


PODCZAS SPOTKANIA:

Przygotujecie wspólnie z Gruzinką Ekateriną dwa rodzaje chaczapuri, czyli gruzińskie placki z nadzieniem i dowiecie się różnych ciekawostek o Gruzji.

Spotkania odbędzie się na bezpłatnej platformie Zoom. Każdy będzie gotować we własnej kuchni w czasie rzeczywistym.


ZAPEWNIAMY PRODUKTY!

Przed warsztatami każdy zapisany uczestnik odbierze przygotowane przez nas produkty na 2 placki chaczapuri: adżaruli i 1 megruli.

Warsztaty są BEZPŁATNE!


KIEDY:

25 kwietnia (niedziela) w godz.16:00-18:00


JAK TO DZIAŁA:

By wziąć udział w spotkaniu, koniecznie zapisz się poprzez link: http://bit.ly/GruzjaPoMojemu

Zapisy potwierdzimy mailem.

Odbiór przygotowanych przez nas produktów na chaczapuri w siedzibie Fundacji Emic w Toruniu będzie możliwy w piątek 23 kwietnia w godz 8:00-17:00 oraz w sobotę 24 kwietnia w godz. 10:00-16:00.

Podczas spotkania możecie zadawać pytania Ekaterinie związane nie tylko z kuchnią, ale także dotyczące kultury, zwyczajów czy tradycji Gruzji.

Na koniec poprosimy Was o przesłanie Waszego zdjęcia z chaczapuri.

Ilość miejsc ograniczona do 13!


Ekaterine Lemonjava – gruzińska dziennikarka, autorka książki „Nr 56 Pamiętaj nazywam się Ekaterina” wydanej w Polsce w 2015 i 2016 r. Mieszka w Toruniu i pracuje w WSB jako koordynatorka studentów z zagranicy. Pracuje w online news agency timer.ge i współpracuje z fundacją Verda.  Ekaterina od 6 lat mieszka w Polsce, a gotowanie to jej pasja.


Uwaga! Jeśli NIE UDA Ci się dostać na warsztaty to mamy 2 dobre wiadomości:

  1. Warsztaty będą transmitowane również na Facebooku na naszej stronie https://www.facebook.com/poszerzswiatopoglad, więc wystarczy, że przed spotkaniem przygotujesz wymagane produkty (wymienione poniżej) i możesz gotować z nami.
  2. W maju czekają nas 2 kolejne spotkania kulinarne dotyczące Kolumbii i Maroka.

DANIA I SKŁADNIKI

Jedną z klasycznych dań gruzińskiej kuchni jest Chaczapuri. Jest tyle rodzajów chaczapuri, ile regionów w Gruzji. My przygotujemy Adżarski i Megrelski – z serem gouda.


O cyklu ŚWIAT PO MOJEMU:

Świat po mojemu to seria 3 spotkań z obcokrajowcami z Gruzji, Maroka i Kolumbii, przebywającymi w Polsce, podczas których uczestnicy poznają ich życia, tradycje, kuchnie i kultury, a także będą wspólnie gotować tradycyjne potrawy danego kraju. Chcemy tworzyć nowe społeczności pośród zarówno Polaków, jak i imigrantów różnych narodowości.ORGANIZATORZY

Fundacja You Plan Culture

Fundacja Emic

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele-Funduszu Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG