Zapraszamy na darmowe warsztaty kulinarne z cyklu Świat od kuchni, które odbędą się w ramach projektu Wielokulturowi Sąsiedzi integrującego Polaków z obcokrajowcami 

Tym razem przyjrzymy się bliżej kuchni i kulturze Brazylii.Brazylijska kuchnia jest jedną z najtrudniejszych do zdefiniowania, jest barwna i różni się w zależności od regionu, w którym przebywamy. To ogromny kraj z wpływami wielu innych kultur. Jednak to, co będziemy wspólnie gotować na warsztacie, znajdziecie w większości zakątków Brazylii.Chcesz zainspirować się kulinarnie i poznać nowe przepisy? Zapisz się na warsztaty!

 O WARSZTATACH
“Brazylia od kuchni” to darmowe warsztaty kulinarne poświęcone kuchni brazylijskiej.

 Uwaga! Zapewniamy również produkty konieczne do gotowania!Na warsztatach każdy znajdzie coś dla siebie – będą przygotowane zarówno dania mięsne, jak i wegetariańskie.


Podczas warsztatów uczestnicy poznają tajniki przygotowania następujących potraw:

Pão de Queijo – bułeczki serowe, typowe przekąski, które Brazylijczycy jedzą na śniadanie lub jako dodatek do popołudniowej kawy. To z pewnością jedna z ulubionych przekąsek dla dzieci w każdym wieku. Bułeczki są bezglutenowe, wykonane ze skrobi z tapioki.

Manioka na maśle i frytki z Manioki – Maniok można nazwać południowoamerykańskim ziemniakiem. Frytki z manioku to również tradycyjne przekąski, które normalnie można znaleźć na stołach barowych nad oceanem lub na brazylijskiej wsi.

Brigadeiro – to najbardziej znany słodycz, brazylijska duma. Brigadeiro to trufla czekoladowa, wytwarzana ze skondensowanego mleka.

 Uczestnicy warsztatów będą mogli również posmakować prawdziwej, brazylijskiej kawy!


KIEDY I GDZIE
Zajęcia odbędą się w godzinach 12-15 dnia 5 czerwca w Fundacji Emic w Toruniu, ul. Klonowica 40/1. Nabór trwa do 2 czerwca. Z osobam

ZAPISY
Warsztaty są darmowe, jednak liczba miejsc jest ograniczona – liczy się kolejność zgłoszeń! Zapisy są realizowane przez formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/SddYEKA7ymGpeQzh7

Więcej informacji: https://fb.me/e/1z5eb7alE

Liczba miejsc jest ograniczona. Z osobami, które dostały się na warsztaty, będziemy się kontaktować 3 czerwca.


O PROWADZĄCEJ
Warsztaty będzie prowadzić Bia, która jest Brazylijką od 8 lat mieszkającą w Polsce. Bia już o 5 lat mieszka w Toruniu, jest twórczynią i właścicielką marki Brandingarnia, skupionej na rozwoju kobiecych polskich marek. Pracuje również jako wykładowczyni na UMK.


O ORGANIZATORACH
Za organizację warsztatów odpowiadają Fundacja You Plan Culture oraz Fundacja Emic.
Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny


Regulamin, RODO i więcej informacji:
https://youplanculture.com/regulamin-warsztatow-kulinarnych/
https://youplanculture.com/rodo/