Koncert białoruskiego zespołu rockowego Relikt odbędzie się w ramach festiwalu ŚwiatoPogląd w sobotę 1 października 2022 roku o godzinie 20:30 w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu. Wstęp wolny!

Relikt to białoruski zespół łączący teraźniejszość i przeszłość. Pokazuje to w niecodzienny sposób i tworzy muzykę dla słuchaczy poszukujących czegoś nowego. Dyskografia zespołu obejmuje 8 albumów studyjnych i 13 teledysków, muzykę do filmu “Narodzona w ogniu” oraz hymn klubu piłkarskiego Krumkaczy. Zespół był wielokrotnie nagradzany zarówno w Białorusi, jak i w Polsce. Relikt występował już w Ukrainie, Litwie oraz w Niemczech.

Z muzyką zespołu można zapoznać się na ich kanale na YouTube: https://www.youtube.com/c/Relikt-Belarus/

Obecnie zespół Relikt rezyduje w Polsce i gra koncerty, na których prezentuje nowy album „Byli Jość Budziem” z białoruskimi rockowym coverami, który ukazał się latem tego roku. Album niewątpliwie można nazwać skarbnicą białoruskiej muzyki. Zawiera on kompozycje kultowych białoruskich zespołów i wykonawców z lat 80. i 90. ubiegłego wieku: Mroja, ULIS, Bonda, Kamelot, Syarzhuk Sokalau-Voyush i inni. Część z nich to prekursorzy białoruskiego rocka.

Album ten to nie nostalgia, lecz ukłon w stronę czasów, gdy Białorusini wierzyli, że Związek Radziecki upadł, a nowa niepodległa Białoruś otwiera się na siebie, sąsiadów i świat. Treść utworów pozostaje ta sama – Białorusini jak nigdy dotąd żyją nadzieją i robią wszystko, aby marzenie o Nowej Białorusi się spełniło. Relikt chcąc przybliżyć ten dzień wydając płytę „Byli, Jość, Budziem”.

Składanka ma wiele odniesień i symboli dla tych odbiorców, którzy znają kontekst starszych utworów, lecz nawet bez nich album jest świetną ilustracją muzyki białoruskiej – zarówno tej starej, jak i nowej.

Więcej informacji na Facebooku: https://fb.me/e/21E4MB0Xd.

Biorąc udział w wydarzeniu akceptujesz Regulamin i RODO Dworu Artusa.

Regulamin: https://artus.torun.pl/regulamin/
RODO: https://artus.torun.pl/polityka-prywatnosci/