Od środka Państwo Środka – wystawa fotografii Romana Załuski

30 września (piątek), godzina 20:35, Centrum Kultury Dwór Artusa, 

Roman Załuski podróżował z Pekinu poprzez historyczne stolice do dawnych kolonii. Wystawa pokazuje widzom fotograficzne wrażenia autora z kilkunastodniowej podróży po Chinach. Trasę pokonywał pociągami, samolotami, autokarami, wodolotem, łodzią turystyczną i czymś, co zostawia wielkie wrażenie: koleją magnetyczną, która porusza się z prędkością 420 km/h. Roman Załuski opowiada w swoich fotografiach o spowitym w smogu Pekinie, ludziach i historiach, których doświadczył podczas swojej podróży. 

Białoruś: marsz wolności – wystawa fotografii siedmiu artystów

1 października (sobota), godzina 20:00, Centrum Kultury Dwór Artusa

Wystawa ta jest świadectwem drogi do wolności, jaką przebywa naród białoruski. „Niech żyje Białoruś”, „Ukochanej nie oddamy”, „Ja wychodzę”, „Idź precz ty i twój OMON” – to popularne hasła, które można było ostatnio usłyszeć i zobaczyć na ulicach miast Białorusi. Siedmioro artystów białoruskich opowiada o tym co się ostatnio wydarzyło na terenie Białorusi: Daria Buriakina, Nadia Bużan, Andriej Liankiewicz, Lesia Pcholka, Julia Szabłowska, Wolha Szukajła, Aleksander Wasukowicz. 

Za każdą filiżanką kawy stoi człowiek – wystawa fotografii Marcina Rzońca

1 października (niedziela), godzina 14:00, Centrum Kultury Dwór Artusa

Marcin Rzońca miał przyjemność odwiedzić Brazylię w październiku 2018 roku, na zaproszenie Ambasady Brazylii w Warszawie, jako jedyny dziennikarz z Polski, aby przyjrzeć się na żywo, jak wygląda coroczny konkurs Cup of Excellence. Jest to wydarzenie, gdzie wybierane są jedne z najlepszych kaw z danego kraju, które wyhodowano w ostatnim sezonie. Autor wystawy radzi “Przyjrzyjcie się tym ludziom z bliska, zwróćcie uwagę na ich twarze ogorzałe od słońca i wiatru oraz oczy pełne blasku! Połączcie to z brazylijskimi krajobrazami i odtąd Wasza kawa będzie smakowała zupełnie inaczej”.