Семінар – Робота з учнем, ученицею з досвідом біженства

Протягом року до польських шкіл було зараховано приблизно 200 000 учнів з України (дані Освітньої інформаційної системи). Це виклик як для них, так і для вчителів та вихователів, які раптово починають працювати з мультикультурним класом.

Зустріч призначена для освітян та вчителів з Польщі та України, які працюють в Поморському воєводстві. Метою заходу є створення простору для дискусії на тему міжкультурної комунікації, а також включення дітей та молоді іншого походження в шкільну спільноту та інтеграції серед учнів.

На основі висновків проведених зустрічей буде розроблено двомовний електронний посібник з міжкультурної комунікації.

Реєстрація: https://bit.ly/ZgloszenieSeminariumYPC_MEG

Захід організовано в рамках проєкту „PoznajMY się” (Давайте познайоМИмося) Фонду „You Plan Culture” за фінансової підтримки Ісландії, Ліхтенштейну та Норвегії з фондів EOG в рамках програми Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Семінар є частиною проєкту, спільно розробленого вчителями: ,,Edukacja na fali. Pasjonaci na pokład!”, який реалізує Музей еміграції в Гдині.

Дата семінару:

15 квітня 2023 р. – 10:00 – 14:00*

*бажаючі після семінару можуть відвідати виставку Музею еміграції разом з екскурсоводом

Кількість місць:

40

РЕЄСТРАЦІЯ:

до 6 квітня: https://bit.ly/ZgloszenieSeminariumYPC_MEG

Місце проведення:

Музей еміграції в Гдині ul. Polska 1

Рамковий план семінару:

10:00 – Відкриття семінару – привітання
10:15 – 11:00 – „Разом ми можемо це зробити!” – модератор: Богуслава Гонтарж
11:00 – 11:45 – „Робота шкільного координатора з учнями з міграційним досвідом. Виклики та практичні поради”. – проводить Наталія Ковалишина
11:45 – 12:30 – Кава-брейк
12:30 – Робота за методом „world cafe”, модератори: Александра Монько та Александра Мусєляк
14:00 – Закриття семінару
14:30 – Відвідання виставки Музею еміграції з екскурсоводом (для бажаючих)

Ведучі семінару:

Grafika przedstawia zdjęcie osoby prowadzącej seminarium - Bogusławy Gontarz.

Богуслава Гонтарж: Психолог, психотерапевт, проходить сертифікацію в Польській психіатричній асоціації. Має сертифікат про закінчення Вищої школи терапії дітей та підлітків, а також Академії профілактики та терапії поведінкових залежностей. Постійно співпрацює з Університетом SWPS в Сопоті, Молодіжним фондом в Гдині, KORA Medica та Музеєм еміграції в Гдині. Протягом останніх 10 років проводить розвиваючі психологічні тренінги у різних формах, спрямованих для широкого кола, включаючи педагогічних працівників, студентів, батьків та опікунів, медичний та тюремний персонал, учнів різних навчальних закладів. У повсякденному житті займається приватною психологічною та психотерапевтичною практикою, працює з підлітками, дорослими та сім’ями.

Grafika przedstawia zdjęcie osoby prowadzącej seminarium - Nataliie Kovalyshyna

Наталія Ковалишина: Координатор роботи з учнями з міграційним досвідом, закінчила Український державний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова та Вищу школу мистецтв. Надає фахову допомогу учням та їхнім батькам в інтеграції та адаптації до нових шкільних умов. Має великий досвід роботи з мігрантами. Протягом двох каденцій була членкинею Ради іммігрантів та іммігранток при міському голові міста Гданська. Співпрацює з Центром підтримки іммігрантів та іммігранток, Інститутом соціальної та економічної рівноваги, Музеєм еміграції в Гдині та Європейським центром солідарності. Своєю позитивною енергією та широкими знаннями вона ділиться з іншими, беручи участь у численних програмах, наприклад, є тренеркою у „Школі розмаїття”, виступає у якості освітнього експерта у проєкті ” Cze ść!” та є керівницею майстер-класів в Домівці. Її життєве кредо: „Найбільша мотивація – це любов до людей​ та життя”. У приватному житті реалізує себе як мама двох синів, талановита вишивальниця та енергійна танцівниця.

Модератори:

Grafika przedstawia zdjęcie moderatorki  seminarium - Aleksandrę Mońko

Александра Монько: Директорка приватної початкової школи „Монтессорі Кайт” у Сопоті та Гдині, психологиня з кількарічним досвідом роботи в школах Триміста (випускниця факультету психології Гданського університету). Слухачка аспірантури для лідерів освіти в Collegium Civitas . Проводить заняття для студентів факультетів психології та педагогіки у Вищій школі банківської справи у Гданську та Гдині. Бачить в людях ресурси, а не недоліки (закінчила базовий курс терапії зосередженій на вирішенні проблем, Kids ’ Skills та Школу аніматорів з профілактики). Бере участь у різних заходах, об’єднуючи ідеї, людей, різні методи та засоби вираження. Це стало поштовхом до створення Асоціації „Educational Cha(lle)nge”, співзасновницею якої вона є. Завдяки їй у Тримісті з’явився міжнародний соціально-мистецький проєкт Brave Kids , в якому вона є координаторкою та тренеркою. У вільний час насолоджується різними смаками, занурюється у звуки музики, практикує йогу, танцює, творить і подорожує.

Grafika przedstawia zdjęcie moderatorki  seminarium - Aleksandrę Musielak

Александра Мусєляк: Психологиня за покликанням, багато років працює з дітьми та підлітками. Заступниця директора початкової школи та віце-президент Асоціації „Educational Cha(lle)nge” . Ініціаторка Гданського освітнього форуму, який за участі учнів, батьків, вчителів та експертів змінює освіту в Гданську. Проводить заняття зі студентами. Популяризує психологічні знання. Закінчила Університет SWPS за спеціальністю „Клінічна психологія”, пройшла інтенсивний тренінг Nonviolent Communication. Працює в галузі терапії, орієнтованої на вирішення проблем. Членкиня Польської психологічної асоціації. Окрім психології, захоплюється фільмами, подорожами, книгами та собаками.

Тематичні блоки під час семінару:

Разом ми можемо це зробити!!

Модератор: Богуслава Ґонтарж

Війна, вимушена міграція, два народи, одна школа. Рік адаптації та інтеграції, в тому числі різниці – культурні та освітні. Що вдається? Що залишається складним? Що далі? Лекція є продовженням діяльності Музею еміграції в Гдині у сфері підтримки педагогічних працівників у зв’язку з війною в Україні та появою в школах учнів- біженців. Вона передбачає відкриту формулу, тобто за активної участі аудиторії. Тема розглядатиметься з психологічної точки зору.

Під час заходу також буде розглянуто матеріал „Разом ми можемо це зробити! Кращі практичні поради та​ рекомендації щодо роботи з новоприбулими учнями та ученицями”, який у вільному доступі є на сайті Музею еміграції в Гдині.

Робота шкільного координатора з учнями з міграційним досвідом. Виклики та практичні поради.

Проводить Наталія Ковалишина

В зв’язку з загостренням війни в Україні, у польських школах з’явилася велика кількість українських учнів. Це виявилося досить складним завданням. Неоціненною допомогою, у вирішенні цього питання, тоді стала посада шкільного координатора для учнів з міграційним досвідом. У чому саме полягає робота шкільного координатора? З якими викликами він/вона стикається у щоденній праці та як їх вирішує? Як виглядає навчання в Україні, в тому числі освіта для учнів з особливими потребами?

На ці питання відповість Наталія Ковалишина, яка вже кілька років працює на посаді шкільного координатора. Завдяки своєму великому професійному досвіду, вона поділиться практичними порадами, як краще працювати з учнями, які мають міграційний досвід та біженцями.

Робота за методом „world cafe”

модератори: Александра Монько та Александра Мусєляк

Під час семінару ми будемо працювати за методом „worldcafe”, який передбачає одночасне обговорення декількох аспектів проблеми (закріплених за окремими столами) учасниками, розділеними на групи; міняючись столами, можна обговорити всі теми.

При заповненні анкети ви можете висловити бажання обійняти одну з посад

Реєстрація: https://bit.ly/ZgloszenieSeminariumYPC_MEG

РОДО: https://youplanculture.com/rodo/
Положення: https://polska1.pl/zmiany-w-regulaminie-zwiedzania/