21.12.2022 | Aktualności
21 грудня 2022 року в Музеї еміграції відбулася інформаційна зустріч про проект «Давайте познайоМИмося». У зустрічі взяли участь куратори проекту – Майя Ґєнтковська та Лукаш Ігнасіньский з Фонду You Plan Culture та представники партнерів проекту: Катажина Цибульська з Карітасу Гданської архідієцезії та Рафал Рачинський з Музею Еміграції в Гдині.
Проект триватиме з 24 жовтня 2022 року по 31 серпня 2023 року і фінансуватиметься Ісландією, Ліхтенштейном та Норвегією за рахунок Грантів ЄЕЗ та Грантів Норвегії в рамках проекту Активні Громадяни Регіональний Фонд.
Лукаш: Фонд You Plan Culture від початку свого існування займається темою міжкультурної толерантності та розбудови мультикультурного суспільства в Польщі – цьому також присвячений проект «Давайте познайоМИмося». Разом із дорослими мігрантами приїжджають їхні діти – ми хочемо залучити учнів-мігрантів, які перебувають у Поморському воєводстві, до розвитку локального середовища. Прагнемо посилити суспільну інтеграцію, організовуючи театральні заняття. Проект також активізує вчителів, підвищуючи рівень обізнаності та емпатії щодо потреб і проблем іноземців. Ми хочемо разом розвивати практику функціонування в мозаїці мультикультуралізму, з яким ми все частіше зустрічаємося в нашій країні. Зацікавлених прагнемо залучити до участі в майстер-класах, семінарах та культурних заходах.
Катажина Цибульська, КАГ: Caritas Гданської Архідієцезії виступає партнером у цьому проекті, тому що міжкультурна комунікація є одним із наших завдань. Наша роль полягає в тому, щоб допомогти нав’язати контакт з громадами мігрантів і біженців. Ми вже давно маємо Центр підтримки мігрантів та біженців, тому доступ до місцевої спільноти імігрантів є звичним явищем. Ми плануємо, щоб основними учасниками цього проекту стали діти, які відвідують світлиці, які функціонують як центри опіки та виховання, а також діти та молодь, які ходять до шкіл в Тримісті та навколишніх повітах, а саме пуцькому, вейгеровському, гданьському, та гміні Жуково, де були створені шкільні клуби Caritas.
Рафал Рачинський, МЕГ: Музей еміграції в Гдині – це, по суті, перший і єдиний музей у Польщі, який намагається всебічно розповідати історію еміграції з Польщі та польських земель. Варто підкреслити, що особливо в останні роки ми надаємо велику підтримку та увагу іммігрантам, тобто людям, які приїжджають до Польщі. Як країна ми переживаємо трансформацію в країну еміграційно-іміграційну. Все більше і більше людей з інших країн і культур входять у наше суспільство. У проекті насамперед ми будемо відповідати за основну діяльність, пов’язану з організацією майстер-класів для дітей, а також семінару для вчителів. Ми маємо великий досвід у цій сфері, особливо наше управління освіти, яке вже організовувало подібні заходи. Тому хочу запросити вас і до Музею, і до участі в заходах, запланованих у рамках нашого проекту.
Лукаш: Давайте познайоМИмося, бо в цьому пізнанні – важливі також МИ.
Діяльність під час цього проекту:
З січня по червень ми проводитимемо міжкультурні театральні майстер-класи, партнером яких виступить Caritas Гданської Архідієцезії. В них візьмуть участь близько 300 учнів із чотирьох вікових груп. У цій роботі ми використовуємо мову театру, який є чудовим майданчиком для спілкування. Сподіваємося, що таким чином ми налагодимо добрі стосунки та створимо корисні сценарії занять для вчителів.
Ще один захід – семінар для педагогів та вчителів Поморського воєводства на тему роботи з учнем,ученицею із досвідом біженства. Цей захід ми організовуємо у співпраці з Музеєм Еміграції в Гдині. Метою семінару є створення поля для розмови про міжкультурну комунікацію. У рамках цієї діяльності ми плануємо створити електронний посібник з міжкультурної комунікації.
Наступним заходом стане організація виставки «Повсякденність». Назва вказує на весь майбутній сезон Музею Еміграції. Це виставка, яка буде створена за результатами фотоконкурсу, присвяченого українській молоді, а її вернісаж відбудеться у нашого партнера. Ми б хотіли, щоб молоді люди показали нам, як вони бачать Польщу і як відносяться до теми переїзду сюди.
Проект завершиться Днем української культури, який запланований на червень у Музеї Еміграції в Гдині. В програмі заходу заплановані родинні майстер-класи українського рукоділля, перегляд документальних фільмів, відкриття виставки «Повсякденність» та концерт гурту з України.
https://www.facebook.com/youplanculture/videos/453551540313857
Foto: Ada Sanger
Projekty graficzne: Martyna Tymrowska