Działasz w wielokulturowym środowisku i chcesz zwiększyć swoją świadomość nt. komunikacji międzykulturowej?

A może mieszkasz w Polsce, mówisz po polsku i chciałbyś lub chciałabyś porozmawiać o słowach które dotyczą Ciebie jako cudzoziemca/obcokrajowca/migranta/uchodźcę?

Czy zastanawiałeś lub zastanawiałaś się kiedyś nad znaczeniem słów używanych w komunikacji międzykulturowej, ich ładunkiem emocjonalnym, znaczeniem symbolicznym?

Chciałbyś lub chciałabyś współtworzyć z nami tutorial dotyczący komunikacji międzykulturowej?

Zapraszamy Cię do udziału w 4 godzinnych warsztatach, których celem będzie wspólna refleksja nad słowami i ich znaczeniami.

O PROJEKCIE

W dyskusji publicznej to najczęściej Polacy i Polki tworzą narracje o migrantach i migrantach mieszkających w Polsce. Idea jaka nam przyświeca to oddanie głosu osobom o których mówimy, piszemy. Podczas spotkania poruszymy również wątki kultury, tradycji i stereotypów.

Na warsztatach będziemy pracować aktywnymi metodami dyskusji między innymi metodą dociekań filozoficznych i metodą word cafe. Efektem naszego spotkania będzie stworzenie scenariusza do tutorialu dot. komunikacji międzykulturowej.

ZAPISY

Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy:

https://forms.gle/xJ3ibqZWHHwwdsKp6

KIEDY I GDZIE

Spotykamy się 7 maja (sobota), w godzinach 10:00 – 14:30 (w tym 30 minutowa przerwa kawowa) w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2. Piętro (ul. Marii Konopnickiej 13 w Toruniu). Warsztaty odbędą się w grupie 12 – 15 osobowej.

Więcej informacji: https://fb.me/e/1vHzsPKaN

O PROWADZĄCEJ

Spotkanie poprowadzi Sylwia Żulewska – członkini zarządu Fundacji Emic, trenerka sieci trenerów i trenerek Polskiej Akcji Humanitarnej dzięki której wielokrotnie miała przyjemność prowadzić szkolenia z nauczycielami i nauczycielkami oraz młodzieżą w tematach edukacji globalnej.

O ORGANIZATORACH

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Wielokulturowi Sąsiedzi. Za organizację warsztatów odpowiadają Fundacja You Plan Culture oraz Fundacja Emic.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Regulamin, RODO i więcej informacji:

https://youplanculture.com/regulamin-warsztatow-miedzykulturowych/
https://youplanculture.com/rodo/